Evlilik kararı aldınız. Sevgilinizle güzel bir gelecek için planlamalar yapmaya başladınız. Her ne kadar tüm bu süreçler keyifli olsa da, evlilik öncesinde strese girmek normaldir. Elbette herkes evlilik öncesi stres duygusunu farklı şekillerde yansıtır.

Evlilik telaşının yarattığı panik, ailelerin tanışması, gelinlik seçimi, ev kurma heyecanı derken kaçınılmaz şekilde sizi saran stresten kurtulmanın bazı yöntemleri var. Keyifli bir evlilik öncesi süreç için yazımızı okumaya devam edin!

Kusursuz Olma Çabasından Uzak Dur

Öncelikle her şeyin kusursuz olmasını beklemeyin. Bazı planlarınız aksayabilir, her şey tam hayal ettiğiniz gibi olmayabilir ya da bütçenizi zorlayabilir. Düğün gününüzün ve evlilik hazırlıklarınızın amacını hatırlayın. Bu özel gün, sizin ve sevgilinizin birlikte bir hayat kurmak için bir araya geldiği, sevdiklerinizle kutlama yaptığı bir gün… Eğlenmek ve tadını çıkarmak için en anlamlı gün. Her şey mükemmel olmak zorunda değil, bunu unutmayın.

Planlı Olun

Önünüzdeki süreci iyi organize edin. Partnerinizle birlikte oturup tüm işleri planlayarak, detaylı şekilde hazırlanın. Bazı işler sizin halledebileceğiniz türdeyse, programınızı yapın. Başkalarından yardım almanız gerekiyorsa, iletişime geçin ve onları da bu sürece dâhil edin.

Güvenmek Tek Çareniz

Etrafınızdakilere güvenin. Bırakın sizin için sorumluluk alsınlar, bazı işleri onlar üstlensinler. Tüm ayrıntılarla siz ilgilenemezsiniz. Arkadaş ya da aile üyelerinizin özelliklerine göre, onlara kolay halledebilecekleri işleri yapmalarını rica edebilirsiniz. Emin olun, bu mutlu gününüzde sizin için bir şeyler yapmak onları da oldukça memnun edecektir. İnsanlara güvenmek, ekip çalışmasına inanmak ve organizasyonun genel anlamda yolunda gideceğini düşünmek, stresinizi hafifletecektir.

Gevşeyin

Bu süreçte size iyi gelen ne varsa, onu yapın. Müzik dinlemek, spor yapmak ya da arkadaşlarınızla sohbet etmek… Gevşemeye çalışın ve yaşadığınız her bir günden keyif alın. Sırada bekleyen işler gözünüzü korkutmasın. Hepsini sırası geldikçe, gevşeyerek yapmanın tadına varın.