Evet, belki hiçbir fotoğrafa çıkmayacak ama o özel günde hep burnumuzun dibinde olacak bir detay… Gelin parfümü!

Gelinler, düğün gününde nasıl bir koku tercih etmeliler? Sizin için yazdık.

Parfüm seçimi tamamen kişiye özgü bir tercihtir. Bu nedenle etrafta okuduğunuz ‘düğünlerde tercih edilmesi gereken iyi parfüm listelerine’ pek güvenmeyin. Başkasına iyi gelen bir koku, sizin için kötü bir tercih olabilir.

Parfümün teninize ve karakterinize uyumlu olarak seçilmesi gerektiği söylenir. Ancak bu, büyük bir yanlış! Parfümler konusunda bizleri yönlendiren, beynimizdir! Kokuların hoşunuza gidip gitmediğini, beyniniz belirler.

Yoğun parfümler, kalitelidir diye düşünmeden önce, kendinize sorun. Sizin hoşunuza giden nasıl yoğunlukta olan kokulardır? Orta, düşük ya da yüksek yoğunluklardaki kokuları mı seviyorsunuz? Belki de yoğun kokuları, düğün gibi özel günleriniz için tercih etmek istiyorsunuz?

Ayrıca unutmayın! Aynı parfüm, her kullanan kişide farklı kokar. Aynı kokuyu 5 farklı kişi kullanırsa, 5 ayrı şekilde kokacaktır. Bunu da cilt tipiniz belirler.

Parfüm seçiminde kimsenin fikrini almamanızı da öneririz. Yazdıklarımızdan hareketle, siz de parfümün oldukça kişisel bir seçim olması gerektiğini anlamışsınızdır. Kimse bizi, kendimizden daha iyi tanıyamaz!

Yine de bazı istatistiklerden bahsetmek lazım:

Çalışmalar, hareketli yapıdaki insanların meyve kokularını tercih ettiğini söylüyor. Cazibesini vurgulamak isteyenlerin ise çiçek kokularından vazgeçemediği, yine aynı çalışmada ortaya çıkıyor. 20’li yaşlarda kadınların en çok tercih ettiği kokular ise, şekerli meyveli kokular…

Özetlersek; düğün gününüz için doğru parfümü seçmek, o kadar da yüzeysel bir konu olmayabilir. Bu nedenle, o güne yakışır şekilde kokmak istiyorsanız, bir gününüzü de mümkünse tek başınıza, parfüm seçmek için değerlendirin, deriz.